Тема. Непунктуальність
Мета: дослідити причини
непунктуальності; спільно з учнями виробити корисні поради непунктуальним людям;
досягти розуміння переваг точності, зібраності, цілеспрямованості над
непунктуальністю.
Обладнання: роздавальний
матеріал (роздруковані аркуші з анкетою «Чи пунктуальна ти людина»)
Хід заняття
Слово
вчителя.
Усім відомо, що
існують люди, які не здатні вчасно прийти на роботу, заняття. Вони не виконують
вчасно дорученої їм справи, підводять нас усюди і весь час. Це називається
непунктуальністю.
Що, на вашу думку,
заважає бути деяким людям пунктуальними?
Слово
вчителя.
Знайома ситуація
для багатьох: ранок, час вставати, але дуже не хочеться. Одні люди переборюють
себе і встають, інші піддаються примсі поспати ще. У результаті — несамовита
біганина по квартирі у пошуках речей, що лежать на видному місці, зіпсований
настрій і спізнення до школи...
Вправа
«Мікрофон».
Наведіть власні
приклади незібраності, розсіяності у конкретних ситуаціях.
Слово
вчителя.
Отже, довге
збирання вранці, складання портфеля, безцільне ходіння по квартирі свідчать
про незібраність. Ідучи до школи, сидячи на уроці, ви часто дивитесь на дерева
за вікном, на нову сукню подруги, словом, ловите ґав. Усе це говорить про вашу
незібраність. До речі, у різноманітні пригоди по дорозі до школи, на роботу
частіше потрапляють незібрані люди.
Бесіда.
1. Чи може людина спізнюватися?
2. У яких випадках це допускається?
3. Коли спізнення недопустимі?
4. Як боротися з непунктуальністю?
5. Цілеспрямована людина може бути
непунктуальною?
6. Можливо досягти
успіху в навчанні, на роботі, будучи непунктуальним, неточним?
Творча
робота «Поради непунктуальним людям».
Учитель,
застосовуючи метод «мозкового штурму», разом з учнями складає поради
непунктуальним людям. Вони можуть мати такий вигляд:
1. Ніколи не спізнюватись на уроки або ділову
зустріч. Це зашкодить вашій репутації та позначиться на успіхах у навчанні.
2. Не дозволяйте неточності стати звичкою. Із
людиною, яка виконує завдання і доручення вчасно, приємно мати справу.
3. Не лінуйтесь, особливо вранці.
4. Намагайтесь не переключати свою увагу із
справи, якою займаєтесь у даний момент. Навчіться визначати головне і
другорядне.
5. Якщо ви не вмієте організувати свій час,
складіть для себе розклад робочого дня.
Слово
вчителя.
Життя складається
із цілого ряду правил і умовностей, яких ми повинні дотримуватися. Проте інколи
робіть собі винятки, інакше жити суто за розкладом стане досить нудно.
Бесіда.
Учитель пропонує учням обговорити
заздалегідь заповнену ними анкету.
Анкета «Чи пунктуальна ти людина»
1. Ти часто спізнюєшся куди-небудь? (Часто,
інколи, ніколи.)
2. Яка причина
твоїх спізнень? (Ти довго збираєшся вранці, відволікаєшся на сторонні речі,
незалежні від тебе обставини (назви їх), просто так, інша причина.)
3. Ти своєчасно
виконуєш завдання, доручену справу? (Своєчасно, інколи, ні.)
4. Яка причина
несвоєчасного виконання завдань? (Лінь, важке для виконання, інша причина —
вкажи її.)
5. Ти складав
коли-небудь розпорядок дня? (Так, але дуже давно; жодного разу; складаю
завжди.)
Запитання до учнів.
Чи можна вважати
ставлення до трудового доручення відповідальним у такій ситуації: десятирічний хлопчик
щодня йде в магазин за хлібом? Мотивуйте вашу думку.
Які постійні
доручення маєте ви у школі та вдома? Як ви їх виконуєте?
Заключне
слово вчителя.
Щоб досягти
бажаних успіхів у будь-якій діяльності, необхідно бути дисциплінованим,
поважати час, дорожити кожною годиною, хвилиною, точно і вчасно виконувати завдання,
доручення, не лінуватися.
Немає коментарів:
Дописати коментар